Büyüteç Genel İngilizce Kursu için Ankara'da hizmetinizdeyim. Her seviyede ders verebilmekteyim.

AskıAskı BoşlukAskı
Boşluk
   
 


İngilizceyi herhangi bir sınavı geçmek amacıyla değil, kişisel gelişim amacıyla ya da işinizle ilgili nedenlerden ötürü öğrenmeyi istiyorsanız, Genel İngilizce özel dersi almanız en hızlı ve en etkili çözüm olacaktır. İş yoğunluğunuzdan ötürü Ankara'daki İngilizce kurslarının sabit programları size uymuyorsa, sizin boş vakitlerinize uyacak şekilde Genel İngilizce özel ders programı hazırlayabiliriz.

Çeşitli iş kollarından insanlara ve farklı yaştaki öğrencilere Genel İngilizce dersi vermekteyim. Bu derslerde, eğitim sistemimizde üzerinde neredeyse hiç durulmayan, ancak konuşma-yazma becerilerinin temelini oluşturan Türkçeden İngilizceye çeviri üzerinde duruyorum. Birçok kişi İngilizceyi anlayıp konuşamadığından şikayet ediyor. Bunun sebebi yıllar boyunca İngilizceden Türkçeye odaklı bir eğitim almış olmamız. Oysaki İngilizce konuşmak, bir bakıma Türkçeden İngilizceye çeviri yapmaya benziyor ve bu diğerinden daha zor. Ben bu eksiği gidermek adına öğrencilerimin, öğrettiğim bir konuda Türkçeden İngilizceye çeviri yapıp yapamadığını kıstas alıyorum.

Genel İngilizce için asgari olarak günde 2 dersten haftada 2 günlük bir program öneriyorum. Genel İngilizce dersine sıfırdan başlayan öğrencilerim, 6-8 ay içerisinde kendisini temel zamanlarda rahatlıkla ifade edebilecek düzeye gelmiştir. Elbette burada öğretmenin çabası kadar önemli olan şey, öğrencinin gayretidir. Bir öğrenciye 1 derste aktarabildiğim bir konuyu başka bir öğrenci 2 derste algılayabilmekte. Buna benzer olarak, anlatılanları yavaş kavrayan bir öğrencim, yaptığı kelime ezberleriyle algı hızı daha yüksek olan bir öğrencinin önüne geçebilmektedir.

Genel İngilizce dersi hakkında daha detaylı bilgi almak için lütfen benimle
irtibata geçmekten çekinmeyin.

Çeviriyle Öğren
Sol KöşeCopyright © Ö. Kiraz 2010
Tasarım: yataylimitSağ Köşe